8156

5.0

Co to jest fascynator, do czego pasuje i kiedy go wykorzystać?

Co to jest fascynator, do czego pasuje i kiedy go wykorzystać?

Fascynator. Brzmi obco i trudno zapamiętać tę nazwę. To ozdoba oryginalna i elegancka, rodzaj nakrycia głowy przypominająca toczek. Zdobiona jest piórami, kwiatami, woalami, kokardami, cekinami oraz elementami  biżuteryjnymi. Fascynator mocowany jest do włosów za pomocą spinki, opaski lub grzebyka. Jest bardzo lekką ozdobą, która nie utrudnia funkcjonowania i kobiety czują się w nim komfortowo.

Fascynatory znane są ze ślubów angielskich, oficjalnych wystąpień, bankietów, są nieodłącznym elementem wyścigów konnych.

Obecnie zdobywają serca Polek, są coraz bardziej poszukiwane i wykorzystywane. Fascynator stanowi niepowtarzalną ozdobę całej stylizacji.

 

Na jaką uroczystość można wykorzystać fascynator?

Doskonałą okazją do odważnych i nietypowych stylizacji jest wesele.  Fascynator pasuje do eleganckiej kreacji nie tylko dla Panny Młodej, ale również matki Panny Młodej, świadkowej czy też innych uczestniczek tej ważnej ceremonii. Często fascynatory wykorzystywane są na chrzty, komunie, bankiety, pogrzeby, konferencje, uroczystości państwowe, spotkania tematyczne, wyjścia do opery oraz wyścigi konne.

 

Jaki fascynator warto wybrać?

Fascynator może przybrać różną formę. Od minimalistycznej po bardzo wymyślną i okazałą. Zanim wybierzemy zastanówmy się, czy będzie on pasował do stylu  sukni. Panny młode dobierają fascynator nie tylko do koloru sukni, ale również do koloru bukietu.

Wybierając fascynator sugerujmy się naszymi indywidualnymi preferencjami, stylem i osobowością. Ozdoba na głowie powinna pasować do stroju, biżuterii, butów czy też fryzury. Wszystko zależy od gustu i personalnych upodobań.

 

Jaka fryzura do fascynatora?

Do fascynatorów doskonale sprawdzają się gładko upięte koki oraz proste lub lekko pofalowane włosy. Powinno się unikać loków i bardzo ozdobnych, które mogą sprawić, że głowa będzie wyglądać na nieproporcjonalnie dużą w stosunku do reszty ciała.

 

Kiedy zdjąć fascynator?

Jeśli chcemy wystąpić w ozdobie na włosy przez całą imprezę, należy sięgnąć po tzw., fascynatory koktajlowe, które są mniejsze i dlatego nie musimy ich zdejmować po uroczystości w kościele, czyli takie które mamy w swojej ofercie https://maggiaart.pl/pl/shop/fascynatory-toczki/

Zostaw ocene:

Ocena: 5.0/5 (4 glos(-ów))

Brak komentarzy