Jaki kamień do ciebie pasuje? Poznaj właściwości kamieni naturalnych

Wielu ludzi wierzy, że kamienie posiadają magiczną siłę i lecznicze właściwości. 

Nosząc je jako kamienie ozdobne, nie zdajemy sobie sprawy z ich oddziaływania.

Poznaj niezwykłe właściwości - magiczne i zdrowotne kamieni naturalnych!

Poniżej znajdziesz krótkie opisy kamieni i minerałów, które dostępne są w naszym sklepie internetowym. Mam nadzieję, że ta krótka lektura pomoże podjąć Ci ważną decyzję, jaką jest dobór odpowiedniego dla siebie kamienia.

AGAT

Agat uczy delikatności i mądrości w kontaktach z ludźmi. Likwiduje depresje, uziemia, pomaga w trudnych sytuacjach życiowych. Jest kamieniem ochronnym. 

Jest kamieniem o bardzo miłych dla oka optymistycznych barwach, leczy bóle wszelkiego rodzaju, ukąszenia owadów, kłopoty z laktacją, zaburzenia ciąży, infekcje.

AKWAMARYN

Daje dystans do kłopotów oraz przynosi nadzieję na lepsze czasy. Wnosi jasność i światło , rozjaśnia duszę, oczyszczając ją i przygotowując, by stała się kanałem uzdrawiającej siły i przekaźnikiem kosmicznej miłości. Ponadto pomaga otworzyć się na kontakt z naszym Aniołem Stróżem. 

Leczy stres, depresję, bóle zębów, nerwobóle, alergie skóry, zaburzenia wzroku, napięcia w karku, schorzenia dróg oddechowych. Uspokaja, wycisza, rozwesela.

AMAZONIT

Kamień młodości, kamień nadziei.

To kamień pomagający radzić sobie ze strachem i zmartwieniami.

Amazonit harmonizuje zmienne nastroje i rozprasza smutek, a w związkach z ludźmi pomaga w zdrowej komunikacji.

To piękny kamień, który przynosi same dobre wiadomości – zapewnia szczęście i dobrobyt. Szczególnie dobrze odnajduje się w towarzystwie kobiet – jest dla nich wsparciem i pomocą. Dlatego jeśli borykasz się z problemami natury kobiecej, koniecznie po niego sięgnij.

AMETYST

Opiekuje się sferą emocjonalną. Uspokaja system nerwowy, harmonizując i relaksując umysł.

Jest to kamień, który pomoże Ci przejść świadomiej  zmiany, które dzieją się w Twoim życiu. To kamień transformacji. Poszerza postrzeganie. Pomaga zharmonizować życie erotyczne.  Chroni przed nałogami i innymi uzależnieniami.

Leczy stres, bóle głowy i migrenę, nerwice, lęki, alkoholizm, choroby krwi, czyraki. Rozwija intuicję i przyspiesza rozwój wewnętrzny.

Łagodzi migreny i pomaga zasnąć. Dobrze jest go mieć obok łóżka. Oczyszcza i chroni przed negatywną energią. Daje siłę w zwalczaniu nałogów.

AWENTURYN

Jest to kamień szczęścia. Przyciąga dobro w bardzo zaskakujący sposób. Awenturyn jest kamieniem dostatku, dobrobytu i sukcesu. Odpowiada za kreatywność i sukces zawodowy. Budzi zdolności przywódcze. Dodaje pewności siebie. Wzmaga kreatywność. Przynosi dobre samopoczucie i emocjonalne wyciszenie. Odpędza wampiry energetyczne. 

Łagodzi bóle emocjonalne. Pomaga dojść do siebie po ciężkich życiowych doświadczeniach.

CHRYZOKOLA

To kobiecy kamień komunikacji i spokoju. Chryzokola jest przede wszystkim kamieniem komunikacji. Uważana za kamień dobrobytu i inteligencji biznesowej. To również kamień mądrych kobiet na całym świecie. Może ona stymulować umysł, a jednocześnie uspokajać emocje. To kamień przebaczenia, pokoju i wzmocnienia więzi emocjonalnych.

Zachęca nas do współczucia i pomaga nam odzyskać naszą naturalną spontaniczność.

CYTRYN

Przyciąga pieniądze i dobra materialne, pomaga również rozkręcić karierę.Nazywany kamieniem sukcesu, ponieważ polecany jest szczególnie osobom rozpoczynającym karierę w handlu i wszystkim, którzy zakładają własny biznes. 

Przyciąga do nas ludzi, którzy mogliby pomóc nam zarówno w rozwoju kariery, jak i rozwoju duchowym. Pomaga zachować optymizm i dobry nastrój.

Wspomaga działanie trzustki i układu nerwowego. Łagodzi skurcze i dolegliwości menstruacyjne.

CZARNY TURMALIN

Biżuteria z czarnym turmalinem to obowiązkowe akcesorium każdego wielbiciela kamieni naturalnych. Nawet niewielki kawałeczek turmalinu poprawi Twój nastrój i zapewni Ci ochronę energetyczną.

Czarny turmalin jako kamień ochronny polecany jest osobom spod wszystkich znaków zodiaku.

Korzystnie wpływa na leczenie chorób układu moczowego. Wspiera prawidłowe działanie serca. Chroni przed promieniowaniem elektromagnetycznym.

TURMALIN WIELOKOLOROWY

Wszystkie turmaliny są silnymi energetycznie kamieniami. 
Dzięki różnym barwom przypisywane są im liczne właściwości lecznicze i ezoteryczne.Turmalin arbuzowy pomaga w wyrażaniu swoich uczuć i emocji. Daje ochronę i ciepło. Przyciąga przyjaźnie.
Turmalin brązowy pomaga w rozwiązywaniu problemów w rodzinie. Daje poczucie wspólnoty i jedności.
Turmalin czerwony pobudza kreatywność, przynosi nowe pomysły, pomaga dynamicznie kształtować rozwój umysłowy.Wzmacnia siłę woli. Pobudza seksualność.
Turmalin niebieski wzmacnia cierpliwość i tolerancję. Uczy miłości i wierności w związkach. 
Turmalin różowy otwiera serce na bezwarunkową miłość, łączy się bezpośrednio z czakrą serca. Przynosi radość i szczęście. Pobudza układ nerwowy i stymuluje produkcję hormonów.
Turmalin zielony budzi chęć życia. Wzmacnia witalność i przynosi zainteresowanie ruchem i sportem. Daje radość i żądzę przeżyć ekstremalnych.
Turmalin żółty przynosi miłość do samego siebie. Pomaga uwolnić ukryte talenty i zainteresowania. Daje optymizm i chęć poznawania świata. Pobudza zmysły, wzmacnia metabolizm.

Turmaliny polecane są osobom spod wszystkich znaków zodiaku.

FLUORYT 

Tęczowy fluoryt będzie odpowiedni dla każdego, kto:

  • szuka uzdrowienia na poziomie emocjonalnym, mentalnym i duchowym;
  • poszukuje przyjaźni i zrozumienia;
  • potrzebuje wysoce ochronnego kamienia;
  • pragnie zrównoważyć nadmiar energii.

Fluoryt to kamień dla geniuszy i nerwusów.

Właściwości uzdrawiające fluorytu

  • wspomaga układ kostny;
  • wspiera układ nerwowy;
  • działa korzystnie na pracę serca;
  • chroni zęby i dziąsła przed chorobami;
  • wpływa na poprawę stanu zdrowia osób cierpiących na artretyzm i reumatyzm;

HEMATYT(krwawnik) 

Dodaje poczucia własnej wartości, pomaga przezwyciężyć trudności dnia codziennego. Zapewnia wygrywanie procesów, ponadto przyciąga prorocze sny, które ostrzegają przed niebezpieczeństwami.

Reprezentuje trwałość, siłę, trzymanie się zasad, poświęcenie, ale też atrakcyjność i osiąganie zamierzonych celów.

Pomaga w procesie rekonwalescencji w osłabieniu i po chorobie, leczy kołatanie serca, skurcze mięśni, bolesne napięcie w karku, bezsenność. 

JASPIS

Kamień ochronny, pochłania negatywne energie. Jest kamieniem wspierającym i uspokajającym, szczególnie dla ludzi żyjących w stresie. Pomaga w kontaktach z ludźmi, przywraca poczucie jedności i połączenia, pomaga załagodzić konflikty.

W praktycznym życiu jaspis zachęca do działania, przekształcania pomysłów w rzeczywistość, pomaga dobrze organizować sobie czas i utrzymywać dyscyplinę w dążeniu do celu.

Wpływa uspokajająco na system nerwowy.

KRYSZTAŁ GÓRSKI 

Jest kamieniem o najsilniejszym działaniu oczyszczającym - zarówno ciało jak i umysł. Zwany jest „królem kryształów”, lub „neutralizatorem”. Kryształ Górski to także swoisty „wzmacniacz energetyczny” działający jak akumulator. Usuwa blokady energetyczne, oczyszcza aurę, pomaga napełnić się nową czystą energią. Pochłania negatywne wibracje z otoczenia, neutralizuje zaburzenia geopatyczne, zabezpiecza pomieszczenia, jest zatem znakomitą ochroną i najbardziej uniwersalnym kamieniem. 

Wzmacnia i potęguje działanie innych kamieni.

KOCIE OKO kamień piękna

Kocie oko to jedna z odmian kwarcu. Traktowany był jako boski lub święty. Kamień ten można wykorzystywać jako amulet zapewniający szczęście i dostatek.

Kocie oko jest kamieniem ochronnym, chroni przed rzeczami nieprzewidzianymi. Poza tym zwiększa intuicję i dobrą ocenę sytuacji. Można nosić kocie oko jako talizman zabezpieczający przed utratą majątku, albo aby odzyskać utracone bogactwo.

KWARC RÓŻOWY kamień miłości

Do jego właściwości należy zaliczyć przyciąganie miłości i spokoju do Twojego życia. Noszenie kwarcu różowego jest świetnym antidotum dla wszystkich Twoich kompleksów. Kamień nauczy Cię zdrowej miłości do samej siebie. Obudzi w Tobie poczucie piękna. Jest symbolem bezwarunkowej miłości. Ludziom trudnym, uszczypliwym przynosi czułe i łagodne wibracje.

Kwarc różowy uwolni Cię od lęków, smutków i stresu. Pomoże zagoić rany z przeszłości i otworzyć się na nową miłość. Mamom w ciąży da ochronę i siłę.

Kwarc różowy dzięki swoim właściwością pozytywnie wpływa na cykl menstruacyjny kobiety, a także płodność i ciążę.

KWARC ZIELONY

Energia Kwarcu Zielonego sprzyja rozpoczynaniu nowych, pozytywnych etapów życia, szczególnie po długim czasie stresu lub choroby. Ułatwia regenerację ciała i umysłu, wspiera twórcze myślenie, dodaje pewności siebie w realizacji nowych przedsięwzięć czy podejmowanych decyzjach.

LABRADORYT

Labradoryt jest silnie działającym kamieniem przekształceń, nowych początków, rozbudzający pozazmysłowe zdolności, wyobraźnię i kreatywność. Uchroni Cię od wszelkich złych wpływów. Pomoże rozpocząć nowy etap rozwoju duchowego i spojrzeć w głąb siebie.

Uwalnia od natłoku dręczących myśli, przywołuje jasność umysłu, pomaga walczyć z frustracją.

LAPIS LAZURI

To kamień mądrości obdarzający głębokim wglądem, wnoszący jasność myśli.

Jest doskonałą ochroną w czasie duchowego rozwoju. Pomaga w pracy z innymi ludźmi. 

Usuwa skurcze, gorączkę, obrzęki, zapalenia, bóle i nerwobóle, wysypki, ukąszenia, leczy choroby krwi  - ponadto WZMACNIA WŁOSY!  Wspaniale wspiera proces medytacji i wyciszenia.

MALACHIT 

Pomaga wyciszyć się i odnaleźć wewnętrzną równowagę. Zielony minerał jest szczęśliwym kamieniem dla zodiakalnych Koziorożców, Byków i Skorpionów, a jego żywiołem jest Ziemia. 

Leczy wszystkie schorzenia, ponieważ wyciąga z organizmu energie chorobowe i uświadamia ich przyczyny. Ułatwia koncentracje oraz medytację, sprzyja głębokiemu i pełnemu poznaniu własnego "ja". Pomaga rozpoznać i usunąć nasze wady i słabości. 

NOC KAIRU

Nazywany kamieniem nocy i czarnoksiężników. Chroni przed negatywną energią, złą sławą i pomówieniami. Wprowadza w życie spokój i harmonię. Dodaje energii i przynosi szczęście.

ONYKS

Symbolizuje siłę i moc. Przynosi równowagę zarówno ciału jak i umysłowi. Jest pomocny przy podejmowaniu decyzji. 

Pomaga podejmować decyzje osobom, które narażone są na stres. Uwalnia od przeszłości.

OPAL  

Kamień mocy i kreatywności. Doskonale sprawdzi się też jako amulet przyciągający szczęście. Przyciąga pomyślny los i sprzyja dobrobytowi, a także wyzwala naturalną spontaniczność i pomaga wyrazić swoje prawdziwe Ja. Stymuluje oryginalność, intensyfikuje emocje i pozwala uwolnić się od blokad i zahamowań.

Wzmacnia pamięć, poprawia koncentrację i przyciąga nowe pomysły oraz rozwija wyobraźnię.

PERYDOT

Perydot to kamień finansowej i duchowej obfitości. Perydoty według medycyny niekonwencjonalnej neutralizują toksyny, oczyszczają organizm, przyspieszają proces rekonwalescencji i przyspieszają przemianę materii. 

Szczególnie polecany dla osób spod znaku wagi i byka.

RODONIT

Rodonit uznawany jest za kamień, który uzdrawia duchowe rany. Pomaga w podejmowaniu decyzji i pozbyciu się wątpliwości. Uczy łapania dystansu i spoglądania na sprawy z różnej perspektywy. Wspiera w smutku, stresie i przy problemach z nauką.

Pomaga poznać i rozwijać ukryte talenty, rozjaśnia umysł i uspokaja, łagodzi przykre doświadczenia z przeszłości, niweluje stany niepokoju i zagubienia, pomaga uwolnić się od strachu, przykrych doświadczeń i traumy, wspomaga pamięć.

SODALIT

Pomaga rozjaśnić umysł i polepszyć koncentrację. Jest kamieniem logicznego myślenia przydatnym zwłaszcza podczas medytacji lub nauki. Pozwala spojrzeć na życie realistycznie i logicznie, z nowej, lepszej perspektywy. Jest mocno powiązany z materią.

Jest kamieniem wprowadzającym w umyśle spokój i porządek. Jest naturalnym wzmacniaczem energii, której pragniesz. Reguluje jej nadmiary i niedobory. Pomaga w stanach zagubienia, strachu i niepokoju. Zachęca do racjonalnego myślenia. Równoważy i łączy podświadomość ze świadomością. 

SZAFIR

Symbolizuje sprawiedliwość i prawdę, ma chronić przed nieszczęściami. Uważa się go za magiczny kamień ludzi zakochanych. Polecany jest przede wszystkim osobom, które chcą stworzyć związek partnerski oparty na solidnych podstawach.

Szafir, nazywany kamieniem mądrości albo inaczej kamieniem wiary i spokoju ducha, jest jednocześnie najsilniejszym i najbardziej tajemniczym spośród wszystkich cennych klejnotów. Ponieważ uważany jest za atrybut Jowisza, jest symbolem duchowego przywództwa, ale zarazem bogactwa i szczęścia.

Polecany zodiakalnym Bykom, Pannom, Wagom, Strzelcom, Wodnikom i Rybom.

Zostaw ocene:

Ocena: 5.0/5 (3 glos(-ów))

Brak komentarzy